Sağlık Ve Magazin

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Yeni Evleneceklere Faizsiz Kredi Detayları

Yeni Evleneceklere Faizsiz Kredi Detayları

admin admin -
64 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan evleneceklere faizsiz kredi verileceği ve yeni evleneceklere verilecek olan kredinin faizsiz 150 bin TL olacağı müjdesini açıklaması üzerine gözler kararın ne zaman resmiyet kazanacağına çevrildi.

Son yapılan kabine toplantısından sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş yeni evleneceklere faizsiz kredi imkanı sağlayacak düzenlemeyle ilgili detayları açıkladı.

Yeni Evleneceklere Faizsiz Kredi Ne Zaman Verilecek?

Kabine toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Göktaş, yeni evleneceklere verilecek faizsiz kredi ile alakalı çalışmaların tamamlandığını ve 2024 yılına girmeden önce hayata geçmesini beklediğini açıkladı. Öncelikli olarak deprem bölgesinde pilot proje başlatacaklarını açıklayan Göktaş, kısa sürede de bu projenin genişleteceğini söyledi.

Faizsiz Evlilik Kredisinden Kimler Faydalanabilir?

Evlenecek olanlara faizsiz 150 bin TL kredi şartları; gelir ve yaş kriteri, belirli suçlara karışmamış olmak, deprem bölgesinde yaşamış olmak gibi şartların yer alacağı projenin detayları mecliste görüşüldükten sonra netleşecek. Yeni evlenenlere faizsiz kredi yaş şartının 18-27 yaş aralığında olması bekleniyor.

Yeni Evleneceklere Verilen Faizsiz Kredi Detayları

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın açıklamasına göre evleneceklere faizsiz kredinin 4 yıllık ve geri ödemesiz süre de 2 yıl olacak.

Aile ve Gençlik Fonu Kurulması Hakkında Kanun Teklifi içeriğinde yer alan 2 yıl geri ödemesiz, evlenenlere verilecek faizsiz kredi imkanı TBMM Başkanlığına sunuldu.

İlginizi Çekebilir;  Zencefil Çayı: Doğal Şifa İksiri

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir