Sağlık Ve Magazin

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Moda
 4. »
 5. Dolap Detoksu: Gardrobunuzdaki yükten kurtulun!

Dolap Detoksu: Gardrobunuzdaki yükten kurtulun!

admin admin -
120 0

Eski ve kullanmadığınız kıyafetlerinizden kurtulmak, gardrobunuzdaki gereksiz kalabalıktan ve bunun oluşturduğu düzensizlikten kurtulmak size de iyi gelecek.

Gardrobunuzu açtığınızda hemen giyilebilir kıyafetlerin olması, kombinlerinizi yapma konusunda sizi strese sokmaz ve rahatlatır. Bu rahatlığa ulaşmak için yapmanız gereken bazı yöntemler bulunmaktadır. Şimdi dolap detoksu nasıl yapılır madde madde sizlere aktaracağız.
 • Dolap detoksu için öncelikte gardrobunuzdaki bütün bölümleri boşaltın.
 • Çıkardığınız eşyalarınızı çeşidine göre gruplandırma yapın. Örneğin; jeanler, ceketler, taytlar vs…
 • Uzun süredir kullandığınız, artık eskidiğini ve ikinci el satışının mümkün olmadığını düşündüğünüz giysilerinizden kurtulun.
 • Tarzınızı yansıtmayan, kullanışlı olmadığını veya fiziki yapınıza uymadığını düşündüğünüz kıyafetlerinizden kurtulun.
 • Eskimemiş ya da yıpranmamış ancak üzerinde çıkaramadığınız leke olan veya uzun bir süre giymediğinizden üzerinde delikler oluşmuş kıyafetlerinizi boşuna bekletiyorsunuz. Hepsinden kurtulun.
 • Sonraki adımda kalan giysilerinizi çeşidine göre sınıflandırdıktan sonra en çok giydiğiniz kıyafetlerinizin tespitini yaparak neye daha çok ihtiyacınız olduğunu ve hangi rengi, hangi tarzda kıyafetleri sevdiğinizi ve alışverişlerinizde yanıldığınız noktaları daha iyi anlayacaksınız.
 • Yeni olupta kombin yapamadığınız kıyafetlerinizi atmayın. Onunla birlikte kullanabileceğiniz yeni bir kıyafet alıp bu şekilde değerlendirin. Ya da başkalarının giyebileceğinizi düşündüğünüz ihtiyaç dışı kıyafetlerinizi ikinci el satış uygulamaları üzerinden satışa koyarak israfın önüne geçebilir ve alışverişleriniz için kaynak yaratabilirsiniz.
 • Son olarak kıyafetlerinizi dolabınıza yerleştirirken kombin yaparak kullandığınız kıyafetleri gardrobunuzun aynı bölümüne koymaya özen gösterin. Bu yöntem özellikle acil durumlarda çok faydalıdır. Gardrobunuzu açtığınızda aynı kombinde kullanacağınız kıyafetlerinizi bir arada görmek size zaman kazandıracaktır.
Modayı çok sık takip etmiyorsanız, giyim konusunda zorlanıyorsanız ve kusursuz giyim konusunun sizin için çok önemli olduğunu düşünüyorsanız kendinize bir stil danışmanı bularak düşük fiyatlara harika bir stile ve harika kıyafetlerle dolu bir gardroba sahip olabilirsiniz.
Dolap detoksuyla fazlalıklardan kurtuldunuz; düzenli ve içi kullanışlı kıyafetlerle dolu bir gardrobunuz var artık. Gereksiz ve bir kaç defa giydikten sonra atabileceğiniz kıyafetlerle gardrobunuzu doldurmamak için günlük psikolojik durumunuza göre alışveriş yapma hatasına düşmeyin. Zevkiniz dışında aldığınız her kıyafet gardrobunuza mahkum olacaktır. Alışverişe çıkmadan önce ihtiyaçlarınızı zevkinize göre belirleyin ve alışverişe yalnız gitmemeye çalışın.
İlginizi Çekebilir;  Chelsea Bot Modelleri: Kış trendinin vazgeçilmezi

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir