Sağlık Ve Magazin

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Dilan Polat ve Engin Polat’a yönelik yapılan ‘Suç Örgütü Soruşturması’ devam ediyor.

Dilan Polat ve Engin Polat’a yönelik yapılan ‘Suç Örgütü Soruşturması’ devam ediyor.

admin admin -
165 0

Dilan Polat ve Engin Polat‘a yönelik yapılan ‘Suç Örgütü Soruşturması’ devam ediyor.

Son günlerde Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın şirketlerine yapılan saldırılar ve Polat ailesinin vergi kaçırma iddialarıyla gündemden düşmeyen çiftin hakkında 4 ayrı suçtan soruşturması devam ediyor.

Suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklamak, Vergi Usul Kanunu’na muhalefet, Suç örgütü kurmak ve yönetmek ve Suç örgütüne üye olmak suçlarından kayanaklı soruşturma İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından yürütülmektedir.

Soruşturma kapsamında aralarında Dilan Polat, eşi Engin Polat, Engin Polat’ın babası ve kardeşi, Dilan Polat’ın kardeşleri Can Doğu ve Sinem Sıla Doğu’nunda bulunduğu toplam 13 şüpheli hakkında soruşturma devam ediyor ve bu soruşturma kapsamında şüphelilere yurt dışı yasağı konulması savcılık tarafından talep edildi.

Dilan ve Engin Polat çiftinin sahibi ya da yöneticisi olduğu kozmetik, mücevher ve inşaat sektörü gibi 21 şirketle ilgili çifte ait tüm varlık değerlerine el konulması talep edildi.

Dilan Polat ve Engin Polat Şirketleri

Soruşturmaya dahil olan şirketlerden bazıları şunlar: Dilan Polat Güzellik ve Kozmetik Hizmetleri, Dilan Polat Estetik Sağlık Hizmetleri, Dilan Mücevherat, Nez Demir Güzellik Merkezi, Engin Polat şahıs firması, Milda Gayrmenkul Otomotiv Sanayi, Rise And Shine Kozmetik, Engin Polat Alüminyum ve Dipomed Metikal Kozmetik.

Soruşturmada bulunan MASAK Raporuna göre Dilan Polat’ın elde ettiği gelirlerin vergi matrahını azaltmak amacıyla sahte belge düzenlenmiş olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

İlginizi Çekebilir;  Erkan Can Alkollü Halde Kaza Yaptı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir